Exteriérová

Uzatváranie balkónov plastovými roletami

Zväčšite si svoje súkromie a využite na plno Vaše balkónové priestory ich uzatvorením plastovými roletami. Príjemný "čistý" vzhľad na oko z vnútra aj z vonku.

Vonkajšie hliníkové žalúzie

 

Vonkajšie hliníkové žalúzie


Vonkajšie hliníkové žalúzie sa vyznačujú elegantným vzhľadom, vhodným do väčšiny exteriérov. Zachytáva slnečné lúče pred dopadom na sklené plochy, čim výrazne ovplyvňuje klímu v interiéri. Naklápaním lamiel sa dá plynule regulovať intenzita prechádzajúceho slnečného žiarenia.

Ovládanie žalúzie je zabezpečené mechanicky interiérovou kľukou alebo automaticky elektormotorom.

Na výrobu žalúzií sú používané kvalitné povrchovo upravené oceľové a hliníkové profily  a textilné komponenty - rebríčky, vyťahovacie pásky  odolávajúcou atmosferickým vplyvom a UV žiareniu.

 


Pri montáži je väčšinou horný nosník a zväzok vytiahnutých lamiel ukrytý za  krycím plechom, pokiaľ nie je navrhnutý iný spôsob osadenia žalúzie.

Roletové systémy

Hliníkové roletové systémy

Predokenné rolety sú vhodné na dodatočnú montáž. Nevyžadujú špeciálne úpravy stavby, rozmerovo sa prispôsobujú už hotovému otvoru.
Box, do ktorého sa navíja lamelový pancier, je umiestnený viditeľne na exteriérovej strane otvoru. Vo vodiacich lištách je vložené štetinkové tesnenie.

 

 

 

Štandardne sa v tomto type roliet  používa hliníková lamela s výškou 37 mm plnená polyuretánovou penou, ktorá zlepšuje tepelnoizolačné vlastnosti,  chráni pred hlukom a zároveň zatemňuje interiér.
Tento typ roliet sa vyrába aj v prevedení  s integrovanou protihmyzovou sieťou.

 

 


Plastové roletové systémy

Plastová predokenná roleta predstavuje cenovo výhodnejšiu alternatívu k hliníkovým systémom. Montuje sa do hotovej stavby. Po montáži je roletový box z exteriéru viditeľný.
Skladá sa z roletového boxu, vodiacich líšt a lamelového panciera. Roletový box je hliníkový, dodáva sa v bielej a v hnedej farbe. Vodiace lišty a lamely sú vyrobené z plastu.
Dutá plastová lamela má šírku 37 mm, v ponuke je 7 farebných odtieňov vrátane priesvitnej.
Roleta sa vyrába v dvoch vyhotoveniach, obyčajnom a tichom. Pri tichom vyhotovení sú vodiace lišty opatrené  kefkami, ktoré eliminujú rušivé zvuky pri zatváraní a otváraní roliet.

Žaluzie ext

cvbcvb

Rolety ext

cvbcvbcvbcb